Main menu
 

PRAHA | BRNO - BŘEZEN 2019

O nás

Nápad na pořádání bálu se zrodil v roce 2012 v hlavách členů spolku STUD, z.s. a skupiny GaTe. V roce 2013 se uskutečnil úspěšný první ročník ve stylu „Black and White", na který navázal návštěvnicky ještě úspěšnější rok 2014 s podtitulem „Heaven and Hell". Queer Ball v roce 2015 s tématem „The Past and the Future" zakončil triádu ročníků, v nichž se návštěvníci i pořadatelé stylizovali za pomoci dvojice kontrastů. Queer Ballu v roce 2016 dominovaly přírodní živly, ples nesl podtitul „Four Elements". Tématem Queer Ballu v roce 2017 byly hvězdy stříbrného plátna – v Brně a v poprvé v Praze se uskutečnil Queer Ball s podtitulem „On the Silver Screen". V pořadí již šestý Queer Ball v Brně a druhý v Praze budou mít podtitul „Colours of Life“.

Organizátor akce – spolek STUD, z.s.

  • STUD, z.s. je spolek gayů, leseb a jejich přátel. Nezávislá nezisková organizace, která od roku 1996 působí ve prospěch gayů a leseb, rozvíjí a kultivuje komunitní život a usiluje o plné zrovnoprávnění a překonání předsudků ve společnosti.
  • Spolek s celostátní působností se sídlem v Brně. Člen Asociace nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje, České rady dětí a mládeže a Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu.

logo-stud-bile

  STUD, z.s. | IČ: 643 30 346
spolek vedený u Krajského soudu v Brně, vložka L 5643
Bratislavská 215/31 | 602 00 Brno
tel.: 603 367 762
e-mail: info@stud.cz | www.stud.cz
bankovní účet pro zasílání darů: 272631906/0300

Hlavní projekty

  • GaTe – Organizuje od roku 2003 pravidelná setkání, vícedenní zážitkové akce, sportovní, kulturní nebo společenské akce pro mladé gaye v období coming outu. Podílí se na osvětě a rozvoji komunitního života formou organizování besed na středních školách.
  • Studividlo – Přátelský spolek amatérských divadelníků. Skupina lidí, které baví hrát, kteří mají (a nestydí se to přiznat!) teatrální sklony, smysl pro humor a pro dobrou zábavu.
  • Queer knihovna – Unikátní a v České republice jediná knihovna, která obsahuje v současné době přes 500 českých nebo anglických knih, desítky odborných prací a stovky časopisů, věnujících se problematice LGBT komunity nejen u nás.
  • Queer Ball – Originální, netradiční a neformální ples pro všechny gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele.
  • Queer filmový festival Mezipatra – Festival filmů s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematikou pořádáme každoročně od roku 2000 a od roku 2013 se spolupodílíme na jeho organizování. Jedná se o největší kulturní událost v životě české gay a lesbické komunity.
  • Queer Lab - Cílem projektu je poskytnout prostor pro společenské a kulturní aktivity mimo heteronormativní společenský rámec. Skrze naše nápady bychom rádi umožnili prezentaci neheterosexuálních lidí reprezentativním a respektujícím způsobem, který mohou oni sami ovlivnit a být jeho součástí.

logo stud cb

-- umc brno stred -- prg cb -- ficova CB -- cukrarna-kolbaba-cb -- vestra cb -- monro

friends cb

-- raibow-shop CB2 -- nakluky cb -- activeguy-cb -- host -- sport cb -- tron laser arena modre logo cb
AZ fitness logo cb --

fresh cb

--

lesby sobe cb

-- knihovnicka cb  -- acko-nove-cb -- lemon-cb -- Praguepride 2016 cb
relaxbody-cb --   -- aqualand logo cb -- vino Cibulka -- qshop cb-2015 -- alcede cb -- Kofi-kofi
HERALEC LOGO BHSLO wide2 cb -- CSAP cb -- 10 z -- la corrida -- amazon logo cb verze -- TAWAN-Thai-massage-centers-cb -- mezipatra cb
audioteka cb -- patra -- renove cb -- czag cb -- piano logo -- LUI White
notinologo -- Jsmefer cb -- Salon Logo cb -- 4pokoje cb -- logo PDJ 2018 kruhpng cb -- BUT bar
gaymap cz cb -- brilliant cut cb -- grand hotel imperial --   -- Dalším partnerem
můžete být právě Vy!
Napište nám.
 
--  

Facebook

Twitter

Google+

Linkedin

RSS