Main menu
 
 

QUEER BALL 2022

Praha - 10. 9. 2022 | Brno - 17. 9. 2022

Je pátek 28. února 19 hodin a nastává událost, která poslední dva roky výrazně oživuje brněnskou queer scénu - Queer Ball 2014.

Loňský ročník byl ve znamení kontrastů Black & White, ten letošní pak Heaven & Hell, což je poznat již ve vstupu do KC Babylon, kde se bál koná. Kontrasty jsou organizátory zvoleny záměrně, protože chtějí upozornit na to, že společnost nemůže vnímat svět pouze z jednoho úhlu pohledu. Je potřeba vnímat společnost jako celek, brát v potaz odlišnosti, se všemi jejími aspekty.

Vstupní schodiště je, podobně jako všechny ostatní prostory, bohatě vyzdobeno balonky a jinými proprietami v barvách nebe a pekla. Kolem urostlých ďáblů, kteří při vchodu kontrolují vstupenky, se hromadí netrpěliví návštěvníci, jejichž nápaditost při tvorbě úžasných kostýmů vskutku nezná mezí!

imb.a8376.w1Celým večerem bude provázet krásná Anife Vyskočilová, která svým temperamentním vystupováním, jak se v průběhu večera ukáže, dělá čest svému orientálnímu původu. Program pak uvozuje s mírným zpožděním, což je následně kompenzováno úrovní tanečního čísla Milana a Davida. Diváci jsou nadšení. Stejně tak i z dalšího programu, kdy vystupují Dagmar Trávníková se svou světelnou lightshow a trojice perských tanečnic ze skupiny Rahat Lukum. To vše je prokládáno hudebním vystoupením kapely Na šikmé ploše.

imb.a8440.w1 imb.a8482.w1
imb.a8571.w1 imb.a8602.w1

Někteří návštěvníci sledují program, jiní postávají u baru a mnozí se fotí u originální fotostěny, která byla organizátory připravena speciálně pro tuto příležitost. Dle množství zachycených fotek si to všichni náležitě užívali.

Platno 014 Platno 162

S úderem půlnoci se na podiu objevují organizátoři spolu s moderátorkou, aby vylosovali výherce soutěže o ceny, která byla pořádána v rámci Queer Ballu. Hlavní cenou je kuchyňský robot a tablet, neméně atraktivní jsou však všechny ceny. Vlnu pobavení vyvolává například vánočka ve tvaru penisu.

imb.a8734.w1Po vyhlášení soutěže nastává volná zábava, živou kapelu střídá DJ. Že je ples úspěšný, značí velmi pozvolna se vyprazdňující parket, který poslední návštěvníci opouštějí až se čtvrtou hodinou ranní.

Queer 084 Queer 174

Návštěvníci akce stejně jako loni ocenili velmi přátelskou a pohodovou atmosféru, která na Queer Ballu zavládla. Organizátoři děkují všem, kteří na akci přišli, partnerům, za materiální i nemateriální podporu a Marek Christ za organizační tým vzkazuje všem, kteří se nemohou dočkat dalšího Queer Ballu, že se mohou těšit opět za rok!

Facebook

Twitter

Linkedin

RSS