Main menu
 
 

QUEER BALL 2022

Praha - 10. 9. 2022 | Brno - 17. 9. 2022

V pátek se v Brně konal Queer ball, ples pro LGBT komunitu (heterofriendly). Pátý ročník takřka tradiční akce s podtitulem ON THE SILVER SCREEN přišel s řadou novinek. Možná díky nim se letošní QB mimořádně povedl!

DSC 2813 DSC 2865

Za všechny drobné i větší změny hned v úvodu jmenujme třeba UV razítko k označení účastníků, radikální zkrácení tomboly a více hudby v plesovém duchu!

Jako na každém plese se i tady především hrálo a tančilo, na baru a v přilehlých prostorách nepřetržitě šuměly hovory a před fotostěnou létaly blesky jako ve filmovém studiu... Uvolněná a přátelská, taková byla atmosféra v Brně. Teď se ovšem pojďme trošku podívat na jednotlivé složky celého večera.

Letos poprvé se v Brně moderování ujala dvojice. Jan Cina a Petr Vančura ukázali, že životní i pracovní partnerství lze skloubit v jedno. Ač později přiznali, že to pro ně byla první akce takového rozsahu, na jejich výkonu to rozhodně nebylo znát. Jejich projev byl plynulý, nekřečovitý i humorný. Podařilo se jim nejen vytvořit skvělou a uvolněnou atmosféru, ale i držet spád programu. Jejich vzájemné doplňování se, nebo kostýmní kreace se mohly stát třešničkou na dortu... Za mě to ovšem byla jejich přítomnost v sále. Bedlivé sledování programu a trpělivé úsměvy do fotoaparátů a to po celou dobu večera - to už potřebuje patřičnou náturu a výdrž! Možná proto nedávali rozhovory, ale něco málo nám přeci jen řekli.

JC: Atmosféra je skvělá! Já jsem překvapen, kolik je tu lidí a jak se baví...
PV: Už na začátku jsme byli překvapení, že to má úroveň. Lidi jsou pěkně oblečení a přišli na ples.
JC: A zároveň jsou tady lidi queer a každý je tu tak, jak chce být a tím pádem je to uvolněný.
PV: Je krásný vidět tuhle komunitu v takovéhle poloze! Většinou to bývá spojené s něčím vulgárnějším. Tady je to o tom, že se lidi přišli bavit, páry tančí...
JC: A každý věnoval čas svému vzhledu. Ať už má dobře padnoucí oblek s motýlkem, nebo kostým...
PV: Já jako návštěvník bych určitě ocenil, že mě nikdo netlačí do kostýmu nebo do společenského oděvu. Je hezké, že je v tom volnost.

A zároveň funguje to, že se tyhle dvě "party" vzájemně vyhecují.

DSC 2609 qb17 44

Žádný ples se samozřejmě neobejde bez hudby. Kapela KOLOREZ tentokráte vyslyšela volání účastníků a tak se hrálo mnohem více v duchu plesové zábavy. Zároveň nechyběly novější i tradiční hity z diskoték (a filmů), což na parket vylákalo i zapřísáhlé odpůrce valčíků. Bohatý doprovodný program kuřáci využili k rychlé cigaretě, hladovějící k občerstvení a zvědaví ku sledování. Ač mám pocit, že letos bylo jednotlivých výstupů více než kdy jindy (?), paradoxně to nijak neretardovalo tempo zábavy.

Tradiční fotostěna zaznamenala hned několik změn. A všechny geniální. Vůbec poprvé bylo možné svou fotku doplnit nějakou drobnou tématickou rekvizitou. A především si ji rovnou nechat vytisknout.

QB2017 platno

Willy Wonka, Srdcová královna nebo Charlie Chaplin u jednoho stolu? Žádný problém!

Ačkoliv je ples neformální, většina zúčastněných dodržela alespoň semiformální styl. Dlužno dodat že s postupující hodinou spíše "semi" než "formální". Ovšem podtitul plesu "ON THE SILVER SCREEN" zavdal i možnost větší či menší kostýmní stylizace. Od nápadité brože až po vtipné a propracované kostýmy. Marilyn Monroe i Charlie Chaplin byli k vidění v několika variantách bez ohledu na pohlaví. Cestu na ples si našla i princezna nevěsta, Srdcová královna a Willy Wonka. Poslední jmenovaný budiž vítězem pomyslné ceny "kostým noci"!

DSC 2810 DSC 3107

Až mě trochu mrzí, že jsem musel po půlnoci odejít jako Popelka... ještě že se filmové trháky z "silver screen" hrají i v reprízách! Alespoň si budu moci střihnout podobnou (programy z pochopitelných důvodů nebudou totožné) akci v Praze! Organizátorům tímto děkuji za skvělý ples (možná i gratuluji!) a přeji hodně sil zase za týden.

Luke Štěpánek

Facebook

Twitter

Linkedin

RSS