Main menu
 
 

QUEER BALL 2021

termín konání doposud nebyl oznámen

Jak to vypadá s Queer Bally v roce 2021?

Jak jsme již zmiňovali na začátku října, zatím stále nebylo oznámeno datum konání Queer Ballu v roce 2021. Protože váš toto téma zajímalo, a datum konání plesů nebylo stále oznámeno, rozhodli jsme se poskytnout rozhovor serveru nakluky.cz. Rozhovor s Markem Christem zde přepisujeme.

Marku, v letošním roce se vám podařilo uspořádat pouze jeden ples v Brně, ten v Praze se vám uspořádat nepodařilo, podepsalo se to nějak negativně na vás jako organizátory?

Ano, ples v Praze se bohužel uspořádat nepodařilo, protože nám ho 3 dny před jeho konáním zakázala vláda. Zrušily se všechny hromadné akce a my proto nemohli ples v Praze uskutečnit. Bylo to pro nás samozřejmě komplikované, protože jsme měli vše zajištěno a domluveno. Vstupenky byly skoro vyprodány, takže pro nás to byla samozřejmě rána. Naštěstí jsme neměli s plesem obrovské náklady, které by pro nás znamenaly nějaký zásadní problém. Horší to samozřejmě měli vystupující, majitelé prostor, kteří přišli o tržby a honorář. Návštěvníci pak o zábavu a radost.

Finančně to tedy rána nebyla, nicméně neuvažovali jste, že byste ples udělali jindy v roce?

Zvažovali jsme několik alternativ, jak s pražským plesem naložit. Byla tady možnost ho uskutečnit v květnu nebo červnu, potom samozřejmě také na podzim, úplně ho zrušit a v podstatě odložit na rok 2021. Rozhodli jsme se pro variantu zrušení akce, protože v době, kdy jsme rozhodovali, co s plesem udělat (duben 2020) bylo mnoho indicií, že letošní pandemie jen tak neskončí a bude zde ještě několik dalších vln, které ovlivní konání společenských akcí. Rozhodli jsme se všem návštěvníkům vrátit vstupné a pokud někdo chtěl, mohl si ho přesunout na rok 2021, případně nám částí ze vstupného přispět. Díky příspěvkům, za které bych chtěl tímto návštěvníkům poděkovat, se nám podařilo pokrýt náklady, které jsme s pražským plesem měli. Pražský ples nám tedy z mnoha časových a epidemiologických důvodů nedával smysl v roce 2020 uskutečnit.

Jaké máte plány na rok 2021? Je konec listopadu, jindy už je ples v Brně vyprodaný, prodeje vstupenek v plném proudu, letos zatím ani nevíme termín konání.

Situace je hodně složitá a komplikovaná. Asi nejsme jediní organizátoři, kdo vlastně neví, co bude. V září už to vypadalo, že se hromadné akce rozjedou a nebude problém uskutečnit plesy a koncerty, nicméně na začátku října bylo jasné, že je tady další z omezení, které pandemie covidu způsobila. Momentálně jsme se tedy ještě v organizačním týmu nerozhodli, jak to s plesy v roce 2021 bude.

Máte alespoň nějaké představy, jak by to eventuálně mohlo vypadat?

Dalo by se říct, že ve hře je několik variant. Je možné, že akce uskutečníme později v roce, než je pro plesy obvyklé, nebo že plesy v tomto roce nebudou vůbec. V současné době se zdá téměř nemožné uspořádat hromadné akce na přelomu února a března, protože podle našeho názoru v té době covid ještě na ústupu nebude a v Česku budou platit různá protiepidemiologická opatření, která nám znemožní organizaci plesů. Pro nás je v podstatě už omezující i to, když je nařízeno nošení ochrany obličeje ve vnitřních prostorách. Úplně si nedovedeme představit, že návštěvníci stráví mnoho hodin v roušce v prostorách s dalšími 500 lidmi. Máme také obavy, že mnoho potenciálních návštěvníků bude mít strach a na akce by nepřišlo, což by nám mohlo způsobit mnohem větší finanční ztráty než zrušený ples v Praze.

Obavy organizátorů a návštěvníků jsou pochopitelné, nicméně je tady určitě dlouhá mezera v konání společenských akcí a zájem o akce by mohl být velký, nemyslíte?

Určitě si uvědomujeme, že lidem chybí zábava, večírky, plesy, party… Nicméně podle nás je v organizaci tak velkých společenských akcí obrovské riziko ať už z pohledu organizátorů, tak z pohledu partnerů akce i návštěvníků. Lidé v posledním ¾ roce změnili úplně své chování ohledně nákupů vstupenek na podobné akce. Už si je nekupují dlouho dopředu, ale krátce před akcí, protože nikdo neví, co vlastně bude a zda třebas akci nezruší nebo nebudou v karanténě. Tím pádem je tady velké riziko pro organizátory, zda vlastně akci naplní a prodají dostatečný počet vstupenek. Stejně tak se problém týká mnohých našich partnerů, kteří museli na mnoho měsíců zavřít své provozovny a neměli žádné příjmy. O možnosti nákazy se raději ani moc zmiňovat nebudu. Těch rizik je v současné době opravdu mnoho. Což nás samozřejmě mrzí, nicméně s nimi nic neuděláme.

Kdy se tedy rozhodnete, jak s plesy naložíte?

Finální rozhodnutí zatím nepadlo. Lidé mají momentálně jiné problémy. Budou Vánoce a většina lidí má obavy z toho jaké budou a zda si je užijí s rodinami. Vzhledem k tomu, že nás akce neživí a děláme ji hlavně pro lidi, nemusíme mít existenční potíže a můžeme počkat, jak se situace s covidem bude vyvíjet. Rozhodnutí o tom, zda plesy budou či ne uděláme pravděpodobně po novém roce. Nicméně bude hodně těžké se rozhodovat.

Chtěli byste něco na závěr rozhovoru vzkázat návštěvníkům a fanouškům Queer Ballu?

Rádi bychom poděkovali za přízeň a podporu, kterou nám vyjadřují návštěvou Queer Ballu. Vyprodané akce jsou známkou toho, že se lidem líbí, a to nás velice těší. Uděláme vše pro to, abychom mohli zprostředkovat lidem příležitost bavit se a užít si společně večer s partnerkou nebo partnerem na parketu i v roce 2021. Pokud se to z nějakého důvodu nepovede, věříme, že v roce 2022 bude už vše zase tak, jak jsme byli zvyklí a plesy budou ve standardních termínech.

Queer Ball 2021 – informace k plesům

Vážení a milí návštěvnicí plesů Queer Ball. V posledním půl roce jsme všichni účastníky celosvětové pandemie nemoci Covid-19. Tato pandemie, která nás všechny každý den omezuje v běžném fungování, cestování, ale i v pracovní činnosti ovlivňuje také organizaci obou našich plesů v roce 2021.

Organizační tým se v současné době rozhodl, že vzhledem k epidemiologické situace odloží oznámení o konání obou plesů na začátek listopadu. V tento měsíc obvykle začíná prodej vstupenek a my začínáme s kampaní, letos bude pravděpodobně vše úplně jinak.

Věřte nám, že bychom rádi oba plesy uskutečnili, ovšem současný stav je pro nás velmi nečitelný, a proto potřebujeme na finální rozhodnutí ještě nějakou chvíli.

Těšíme se, až si společně budeme moci zase zatančit na parketu.

Tým Queer Ball

Queer Ball Praha 2020 - zrušeno

Vážení a milí, s ohledem na vývoj situace a na zákaz pořádní akcí vám s politováním oznamujeme, že jsme nuceni konání plesu Queer Ball v Praze úplně zrušit. Rozhodli jsme se tak proto, protože není v současné době vůbec jasné, kdy a jak se situace vyřeší. Na druhou stranu nechceme držet Vaše peníze. Prosíme Vás o vyplnění jednoduchého formuláře, který nám pomůže vyřídit hromadně všechny Vaše požadavky nejpozději do konce března.

https://forms.gle/yDBqNsTzVE9hxwUy6

Všem Vám velmi děkujeme za pochopení a zachování přízně v roce 2021!

Tým Queer Ball

------

Dear All, based on the recent development of the situation and the prohibition of event organization, we are sorry to announce that we are forced to completely cancel the Prague Queer Ball. We made this decision because it is not clear when and how the situation will be resolved. On the other hand we don't want to hold your money. Please fill out this simple form that will help us to handle all your requests by the end of March.

https://forms.gle/yDBqNsTzVE9hxwUy6

Thank you for your understanding.

Aktuální informace k pražskému Queer Ballu

S ohledem na vývoj situace a na nařízení vlády vám s politováním oznamujeme, že jsme nuceni konání plesu Queer Ball odložit. Na hledání náhradního termínu i na dalším postupu intenzivně pracujeme. Snažně prosíme o strpení, další informace vám sdělíme, jak jen to bude možné.

Všem velmi děkujeme za pochopení a zachování přízně,

tým Queer Ball

Vstupenky na Queer Ball do Brna

Rádi bychom vás informovali o vstupenkách na Queer Ball. V současné době jsou již vyprodané i nejlevnější vstupenky na stání, proto jsme v nedávné době dali do předprodeje vstupenky určené pro prodej na místě - těch je posledních 60 ks. Jakmile se prodají tyto vstupenky, bude kapacita akce vyprodána. Těšíme se. #queerball

P. Pagáčová a J. Kotek zvou na QB do Prahy

Naši moderátoři už se těší na březnový Queer Ball. My v týmu už se nemůžeme dočkat. Pevně věříme, že se těšíte také. Protože vstupenek už zbývá jenom něco okolo 80, kupte si je ještě dnes.

 

Co na sebe na Queer Ball?

S blížícím se termínem se nás čím dál častěji ptáte, co si obléci na letošní plesy Queer Ball s tématem Forever Together. Protože bychom byli rádi, aby akce zůstala na úrovni, ale zároveň jste se na ní cítili dobře, přinášíme vám několik informací a rad, co na sebe.

Queer Ball je semiformální ples, což znamená, že po návštěvnících není vyžadován striktně společenský oděv. Queer Ball je ovšem také společenská akce a úroveň oblékání by měla zůstat zachována. My proto doporučujeme pro ženy kostýmek nebo šaty, pro muže kalhoty, košili a motýlek či kravatu. Oblek či večerní šaty nejsou vyžadovány, ale samozřejmě ani zakázány.

Tématem plesu je letos - velmi volně přeloženo - "dokud nás smrt nerozdělí". Jistě už správně tušíte, s čím se pojí tato známá fráze. Letošním ročníkem plesu se totiž i my chceme připojit k podpoře zrovnoprávnění manželství pro stejnopohlavní páry. A jelikož symbolem manželství je svatba, mohou letos návštěvníci plesu obléci svatební oděvy nevěst, ženichů, družiček, svědků hostí či oddávajících :-) Také nabídka doplňků je pestrá, neváhejte obléct závoje, cylindry, svatební kytice, něco nového, něco starého, něco modrého a něco půjčeného. Vše necháváme dobrovolně na každém z vás. Není to podmínkou, když si však takto zpestříte svůj outfit, bude i ples mnohem pestřejší a zábavnější.

Co rozhodně nedoporučujeme? Rifle, které podle našeho názoru na takovouto akci nepatří.
A na závěr? Důležité je, abyste se na akci cítili dobře a večer si užili, na své pohodlí při výběru outfitu myslete především.

Těšíme se na shledanou na plese!

Dostupnost vstupenek na Queer Ball

Dva měsíce před akcí dostáváme otázky, jak to vypadá se vstupenkami na Queer Ball. Situaci ve zkratce popisujeme níže:

Brno - místa na sezení jsou kompletně vyprodaná, zbývá cca. 40 míst na stání za zvýhodněnou cenu 350 Kč. Jakmile se tyto vstupenky vyprodají, dáme do prodeje vstupenky, které jsou určené pro prodej na místě, ale budou stát 450 Kč a bude jich omezený počet.

Praha - místa na sezení jsou až na pár míst vyprodaná, zbývá cca. 14 míst na sezení s vínem a podporou akce za 800 Kč. Místa na stání jsou zatím dostupné v dostatečném počtu za cenu 400 Kč - cca. 100 ks.

Těší nás váš zájem o obě akce a my v organizačním týmu se již dnes těšíme na oba plesy!

T. Vořechovský & N. Otáhalová vystoupí na QB

Program plesů většinou nezveřejňujeme dopředu, nicméně letos jsme se rozhodli udělat výjimku. Na obou plesech se můžete těšit na taneční dvojici Tomáš Vořechovský & Natálie Otáhalová ze StarDance. Let's dance

image0

PF 2020

Tým Queer Ball přeje všem úspěšný vstup do nového roku. Doufáme, že se po roce opět setkáme ve zdraví a spokojenosti na brněnském a pražském plese v roce 2020! #queerball

QB2020 PF v1

QB v Praze budou moderovat Patricie Pagáčová a Jakub Kotek

Včera jsme odtajnili jméno moderátorky brněnského Queer Ballu. Pro dnešek jsme si po vás připravili dárek č. 2️ Ano, tušíte správně, je to jméno moderátora pražského Queer Ballu, který se uskuteční 13. 3. 2020. Ale pozor. Ten nebude moderovat ani žena ani muž, ale rovnou moderátorský pár. Moderátorskou dvojici utvoří Patricie Pagáčová (roz. Solaříková) a Jakub Kotek. Těšíme se na jejich moderátorskou show a vy si nezapomeňte koupit včas vstupenky, protože na sezení jich už zbývá jenom pár.  #queerball

JKPS48 JKPS30

Moderátorkou QB v Brně Iva Pazderková

Před vánočními svátky bychom vám ještě rádi dali dva dárky v podobě zveřejnění jmen moderátorů obou Queer Ballů. Dneska pro vás rozbalíme dárek č. 1 Můžeme tedy s radostí oznámit, že brněnský Queer Ball 29. 2. 2020 bude moderovat Iva Pazderková. V rezervačním systému k dnešnímu dni zbývá posledních 95 vstupenek na stání za zvýhodněnou cenu. Těšíme se :-) #queerball

QB2019 moderace

Prodej vstupenek startuje 7. listopadu

Ptáte se nás kdy, ptáte se nás kde. Těší nás váš zájem! Prodej vstupenek na Queer Ball 2020 | FOREVER TOGETHER startuje ve čtvrtek 7. listopadu. Sledujte náš web a Facebook, kde sdělíme včas další informace. #queerball #behindthemask

01 verze plakat kluci

Facebook

Twitter

Linkedin

RSS