Main menu
 
 

QUEER BALL 2022

Praha - 10. 9. 2022 | Brno - 17. 9. 2022

PF 2022

Tým Queer Ball přeje všem úspěšný vstup do nového roku 2022. Doufáme, že se v tomto roce znovu setkáme ve zdraví a spokojenosti! S mírnou radostí a optimismem bychom tímto i rádi oznámili, že Queer Ball v Praze by se měl uskutečnit v sobotu 10. 9. 2022 a Queer Ball v Brně plánujeme na sobotu 17. 9. 2022. #queerball #PF2022 #plesbude #letsdance

QB PF2022

Queer Ball v roce 2022 zatím v nedohlednu

Vážení návštěvníci a fanoušci, začínají se objevovat dotazy na Queer Ball v plesové sezóně 2022, proto jsme se rozhodli vás informovat o tom, jak to s plesy v Brně a Praze vypadá. V současné době musíme s politováním konstatovat, že Queer Bally zatím pro únor či březen 2022 nepřipravujeme a neplánujeme. Je tomu tak z důvodu velmi nejisté situace ohledně vývoje situace s covidem-19 a restrikcemi, které mohou nastat s příchodem dalších vln epidemie v zimních měsících. Rádi bychom plesy připravovali a sdělili Vám termíny jejich konání, bohužel situace je už druhý rok po sobě velmi nepřehledná. Pokud se bude situace vyvíjet příznivě a během října či listopadu uvidíme, že je nějaká naděje plesy uskutečnit, pokusíme se uspořádat plesy v první polovině roku 2022, eventuálně o prázdninách. Tato situace nás velice mrzí. Rádi bychom si už po několika letech konečně společně zatančili. Doufáme, že tomu tak v roce 2022 bude. #queerball

Dear visitors and fans, you might be wondering how it is going to look like with Queerball in the next season 2022 so we decided to inform you about the current state of both balls in Brno and Prague. Unfortunately, we have to inform you that we are not planning or preparing the balls that were supposed to be organized in February or March 2022 for now. This is the result of a very uncertain situation caused by the Covid-19 pandemic and the restrictions that can come in next wave during the winter months. We would really love to prepare the balls and inform you about the dates when the balls could happen but the situation has been very unpredictable these two years. If the situation is going to get better and we see in October or November that there is a hope for the balls to happen we will try to organize them in first half of 2022 or during the summer holidays. We are really sorry about this situation. We would love to finally dance together after several years. We hope that this is going to come true in 2022. #queerball

Queer Ball se v roce 2021 neuskuteční

Všem našim věrným návštěvníkům, milovníkům tance a skvělé zábavy bohužel musíme oznámit, že se Queer Ball z důvodů protiepidemiologických opatření v souvislosti s šířením nemoci Covid-19 letos v první polovině roku neuskuteční. Pokud by se situace okolo pandemie změnila, jsme připraveni uvažovat o konání některého z plesů v podzimním termínu. Držte se, zůstaňte zdraví a zachovejme si společně naději, že se brzy potkáme na tanečním parketu. #queerball

PF 2021

Tým Queer Ball přeje všem úspěšný vstup do nového roku 2021. Doufáme, že se v tomto roce setkáme ve zdraví a spokojenosti na brněnském a pražském plese! #queerball

PF2021 QB

Jak to vypadá s Queer Bally v roce 2021?

Jak jsme již zmiňovali na začátku října, zatím stále nebylo oznámeno datum konání Queer Ballu v roce 2021. Protože váš toto téma zajímalo, a datum konání plesů nebylo stále oznámeno, rozhodli jsme se poskytnout rozhovor serveru nakluky.cz. Rozhovor s Markem Christem zde přepisujeme.

Marku, v letošním roce se vám podařilo uspořádat pouze jeden ples v Brně, ten v Praze se vám uspořádat nepodařilo, podepsalo se to nějak negativně na vás jako organizátory?

Ano, ples v Praze se bohužel uspořádat nepodařilo, protože nám ho 3 dny před jeho konáním zakázala vláda. Zrušily se všechny hromadné akce a my proto nemohli ples v Praze uskutečnit. Bylo to pro nás samozřejmě komplikované, protože jsme měli vše zajištěno a domluveno. Vstupenky byly skoro vyprodány, takže pro nás to byla samozřejmě rána. Naštěstí jsme neměli s plesem obrovské náklady, které by pro nás znamenaly nějaký zásadní problém. Horší to samozřejmě měli vystupující, majitelé prostor, kteří přišli o tržby a honorář. Návštěvníci pak o zábavu a radost.

Finančně to tedy rána nebyla, nicméně neuvažovali jste, že byste ples udělali jindy v roce?

Zvažovali jsme několik alternativ, jak s pražským plesem naložit. Byla tady možnost ho uskutečnit v květnu nebo červnu, potom samozřejmě také na podzim, úplně ho zrušit a v podstatě odložit na rok 2021. Rozhodli jsme se pro variantu zrušení akce, protože v době, kdy jsme rozhodovali, co s plesem udělat (duben 2020) bylo mnoho indicií, že letošní pandemie jen tak neskončí a bude zde ještě několik dalších vln, které ovlivní konání společenských akcí. Rozhodli jsme se všem návštěvníkům vrátit vstupné a pokud někdo chtěl, mohl si ho přesunout na rok 2021, případně nám částí ze vstupného přispět. Díky příspěvkům, za které bych chtěl tímto návštěvníkům poděkovat, se nám podařilo pokrýt náklady, které jsme s pražským plesem měli. Pražský ples nám tedy z mnoha časových a epidemiologických důvodů nedával smysl v roce 2020 uskutečnit.

Jaké máte plány na rok 2021? Je konec listopadu, jindy už je ples v Brně vyprodaný, prodeje vstupenek v plném proudu, letos zatím ani nevíme termín konání.

Situace je hodně složitá a komplikovaná. Asi nejsme jediní organizátoři, kdo vlastně neví, co bude. V září už to vypadalo, že se hromadné akce rozjedou a nebude problém uskutečnit plesy a koncerty, nicméně na začátku října bylo jasné, že je tady další z omezení, které pandemie covidu způsobila. Momentálně jsme se tedy ještě v organizačním týmu nerozhodli, jak to s plesy v roce 2021 bude.

Máte alespoň nějaké představy, jak by to eventuálně mohlo vypadat?

Dalo by se říct, že ve hře je několik variant. Je možné, že akce uskutečníme později v roce, než je pro plesy obvyklé, nebo že plesy v tomto roce nebudou vůbec. V současné době se zdá téměř nemožné uspořádat hromadné akce na přelomu února a března, protože podle našeho názoru v té době covid ještě na ústupu nebude a v Česku budou platit různá protiepidemiologická opatření, která nám znemožní organizaci plesů. Pro nás je v podstatě už omezující i to, když je nařízeno nošení ochrany obličeje ve vnitřních prostorách. Úplně si nedovedeme představit, že návštěvníci stráví mnoho hodin v roušce v prostorách s dalšími 500 lidmi. Máme také obavy, že mnoho potenciálních návštěvníků bude mít strach a na akce by nepřišlo, což by nám mohlo způsobit mnohem větší finanční ztráty než zrušený ples v Praze.

Obavy organizátorů a návštěvníků jsou pochopitelné, nicméně je tady určitě dlouhá mezera v konání společenských akcí a zájem o akce by mohl být velký, nemyslíte?

Určitě si uvědomujeme, že lidem chybí zábava, večírky, plesy, party… Nicméně podle nás je v organizaci tak velkých společenských akcí obrovské riziko ať už z pohledu organizátorů, tak z pohledu partnerů akce i návštěvníků. Lidé v posledním ¾ roce změnili úplně své chování ohledně nákupů vstupenek na podobné akce. Už si je nekupují dlouho dopředu, ale krátce před akcí, protože nikdo neví, co vlastně bude a zda třebas akci nezruší nebo nebudou v karanténě. Tím pádem je tady velké riziko pro organizátory, zda vlastně akci naplní a prodají dostatečný počet vstupenek. Stejně tak se problém týká mnohých našich partnerů, kteří museli na mnoho měsíců zavřít své provozovny a neměli žádné příjmy. O možnosti nákazy se raději ani moc zmiňovat nebudu. Těch rizik je v současné době opravdu mnoho. Což nás samozřejmě mrzí, nicméně s nimi nic neuděláme.

Kdy se tedy rozhodnete, jak s plesy naložíte?

Finální rozhodnutí zatím nepadlo. Lidé mají momentálně jiné problémy. Budou Vánoce a většina lidí má obavy z toho jaké budou a zda si je užijí s rodinami. Vzhledem k tomu, že nás akce neživí a děláme ji hlavně pro lidi, nemusíme mít existenční potíže a můžeme počkat, jak se situace s covidem bude vyvíjet. Rozhodnutí o tom, zda plesy budou či ne uděláme pravděpodobně po novém roce. Nicméně bude hodně těžké se rozhodovat.

Chtěli byste něco na závěr rozhovoru vzkázat návštěvníkům a fanouškům Queer Ballu?

Rádi bychom poděkovali za přízeň a podporu, kterou nám vyjadřují návštěvou Queer Ballu. Vyprodané akce jsou známkou toho, že se lidem líbí, a to nás velice těší. Uděláme vše pro to, abychom mohli zprostředkovat lidem příležitost bavit se a užít si společně večer s partnerkou nebo partnerem na parketu i v roce 2021. Pokud se to z nějakého důvodu nepovede, věříme, že v roce 2022 bude už vše zase tak, jak jsme byli zvyklí a plesy budou ve standardních termínech.

Queer Ball 2021 – informace k plesům

Vážení a milí návštěvnicí plesů Queer Ball. V posledním půl roce jsme všichni účastníky celosvětové pandemie nemoci Covid-19. Tato pandemie, která nás všechny každý den omezuje v běžném fungování, cestování, ale i v pracovní činnosti ovlivňuje také organizaci obou našich plesů v roce 2021.

Organizační tým se v současné době rozhodl, že vzhledem k epidemiologické situace odloží oznámení o konání obou plesů na začátek listopadu. V tento měsíc obvykle začíná prodej vstupenek a my začínáme s kampaní, letos bude pravděpodobně vše úplně jinak.

Věřte nám, že bychom rádi oba plesy uskutečnili, ovšem současný stav je pro nás velmi nečitelný, a proto potřebujeme na finální rozhodnutí ještě nějakou chvíli.

Těšíme se, až si společně budeme moci zase zatančit na parketu.

Tým Queer Ball

Queer Ball Praha 2020 - zrušeno

Vážení a milí, s ohledem na vývoj situace a na zákaz pořádní akcí vám s politováním oznamujeme, že jsme nuceni konání plesu Queer Ball v Praze úplně zrušit. Rozhodli jsme se tak proto, protože není v současné době vůbec jasné, kdy a jak se situace vyřeší. Na druhou stranu nechceme držet Vaše peníze. Prosíme Vás o vyplnění jednoduchého formuláře, který nám pomůže vyřídit hromadně všechny Vaše požadavky nejpozději do konce března.

https://forms.gle/yDBqNsTzVE9hxwUy6

Všem Vám velmi děkujeme za pochopení a zachování přízně v roce 2021!

Tým Queer Ball

------

Dear All, based on the recent development of the situation and the prohibition of event organization, we are sorry to announce that we are forced to completely cancel the Prague Queer Ball. We made this decision because it is not clear when and how the situation will be resolved. On the other hand we don't want to hold your money. Please fill out this simple form that will help us to handle all your requests by the end of March.

https://forms.gle/yDBqNsTzVE9hxwUy6

Thank you for your understanding.

Aktuální informace k pražskému Queer Ballu

S ohledem na vývoj situace a na nařízení vlády vám s politováním oznamujeme, že jsme nuceni konání plesu Queer Ball odložit. Na hledání náhradního termínu i na dalším postupu intenzivně pracujeme. Snažně prosíme o strpení, další informace vám sdělíme, jak jen to bude možné.

Všem velmi děkujeme za pochopení a zachování přízně,

tým Queer Ball

Facebook

Twitter

Linkedin

RSS