Main menu
 
 

QUEER BALL 2021

termín konání doposud nebyl oznámen

O nás

Nápad na pořádání bálu se zrodil v roce 2012 v hlavách členů spolku STUD, z.s. a skupiny GaTe. V roce 2013 se uskutečnil úspěšný první ročník ve stylu „Black and White", na který navázal návštěvnicky ještě úspěšnější rok 2014 s podtitulem „Heaven and Hell". Queer Ball v roce 2015 s tématem „The Past and the Future" zakončil triádu ročníků, v nichž se návštěvníci i pořadatelé stylizovali za pomoci dvojice kontrastů. Queer Ballu v roce 2016 dominovaly přírodní živly, ples nesl podtitul „Four Elements". Tématem Queer Ballu v roce 2017 byly hvězdy stříbrného plátna – v Brně a poprvé v Praze se uskutečnil Queer Ball s podtitulem „On the Silver Screen". V pořadí šestý Queer Ball v Brně a druhý v Praze nesly  podtitul „Colours of Life“. Podtitul Queer Ballu v roce 2019 byl „Behind the Mask“. Pro rok 2020 si organizační tým připravil téma plesu, které rezonuje se snahou LGBT komunity prosadit v Parlamentu ČR zákon o manželství pro všechny. Téma obou plesů bude „Forever Together“.

Organizátor akce – spolek STUD, z.s.

  • STUD, z.s. je spolek gayů, leseb a jejich přátel. Nezávislá nezisková organizace, která od roku 1996 působí ve prospěch gayů a leseb, rozvíjí a kultivuje komunitní život a usiluje o plné zrovnoprávnění a překonání předsudků ve společnosti.
  • Spolek s celostátní působností se sídlem v Brně. Člen Asociace nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje, České rady dětí a mládeže a Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu.

logo-stud-bile

  STUD, z.s. | IČ: 643 30 346
spolek vedený u Krajského soudu v Brně, vložka L 5643
Cejl 537/89 | 602 00 Brno
tel.: 603 367 762
e-mail: info@stud.cz | www.stud.cz
bankovní účet pro zasílání darů: 272631906/0300

Hlavní projekty

  • GaTe – Organizuje od roku 2003 pravidelná setkání, vícedenní zážitkové akce, sportovní, kulturní nebo společenské akce pro mladé gaye v období coming outu. Podílí se na osvětě a rozvoji komunitního života formou organizování besed na středních školách.
  • Studividlo – Přátelský spolek amatérských divadelníků. Skupina lidí, které baví hrát, kteří mají (a nestydí se to přiznat!) teatrální sklony, smysl pro humor a pro dobrou zábavu.
  • Queer knihovna – Unikátní a v České republice jediná knihovna, která obsahuje v současné době přes 500 českých nebo anglických knih, desítky odborných prací a stovky časopisů, věnujících se problematice LGBT komunity nejen u nás.
  • Queer Ball – Originální, netradiční a neformální ples pro všechny gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele.
  • Queer filmový festival Mezipatra – Festival filmů s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematikou pořádáme každoročně od roku 2000 a od roku 2013 se spolupodílíme na jeho organizování. Jedná se o největší kulturní událost v životě české gay a lesbické komunity.
  • Queer Lab - projekt  poskytující prostor pro společenské a kulturní aktivity mimo heteronormativní společenský rámec. Skrze naše nápady umožňujeme prezentaci neheterosexuálních lidí reprezentativním a respektujícím způsobem, který mohou oni sami ovlivnit a být jeho součástí.

Facebook

Twitter

Linkedin

RSS