Main menu
 
 

DĚKUJEME ZA VAŠI PŘÍZEŇ

Těšíme se na viděnou v roce 2025!

Je pátek 15. března 2013, sedmá hodina večerní, kulturní centrum Stadion, Brno. Ještě to nevypuklo, ale lidí postupně přibývá. Muž je doprovázen mužem, žena doprovázena ženou. Všichni barevně sladěni. Někteří nedočkaví, všichni zvědaví. Každou chvilkou by to mělo začít. Ptáte se co? Odpovědí je první ročník brněnské události s názvem Queer Ball The Black & White, akce pro LGBT (lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby) a všechny hetero friendly lidi.

qb2013-plakat-holky-maly

Vstupenky pro rok 2024

V Brně se již dlouho nekonala žádná větší společenská událost pro komunitu. Proto se občanské sdružení STUD Brno rozhodlo tuto mezeru vyplnit. Zabralo to pořádný kus práce, obrovské množství času a úsilí. Akce se uskutečnila, Queer Ball proběhl. Vy si pak z následujících řádků můžete o jeho průběhu udělat obrázek.

Jednalo se o skutečně společenskou akci, takže velká většina hostů přišla řádně ustrojena, nazdobena, učesána a zkrátka připravena na pořádnou zábavu. Dámy oblékly šaty a sukně, pánové oprášili obleky a kravaty. Oficiální dress code nebyl tak přísný, ale návštěvníci ukázali, že hodit se do gala pro ně není žádným problémem. Celý večer moderovala, o zábavu se starala a radost rozdávala osobnost velkého formátu - Ester Kočičková. Leckdo ji může považovat za queer celebritu, ona sama se tak však necítí, protože prý ještě není dostatečně představována mezi travesti hvězdami. Na úvod zarecitovala báseň, představila sponzory a mohlo se začít. Jako podobné akce v tomto duchu, začal i náš Queer Ball profesionálním předtančením v podání Tomáše Salaje a Kristýny Latinové. Předvedli čtyři ukázky úchvatných latinskoamerických tanců. Jejich výkon diváky rozproudil a jakmile se mikrofonů ujala kapela Na šikmé ploše, parket se během chvilky zaplnil vlnícími se těly.

qb2013-plakat-kluci-maly

Zábava se rozjela. Chvilku hrála rychlá hudba, později pomalá, hosté se bez problému přizpůsobili. Při zvuku srdcervoucích oploďnováků parketem ploužily dvojice mužské, ženské i smíšené. Každý využil šance, aby si mohl střihnout tanec se svým doprovodem. Aby si mohli všichni vydechnout, program byl zpestřen také vystoupením street dance taneční skupiny Mighty Shake Znojmo. Jejich Evoluce si získala obrovský potlesk našich diváků a o den později i hlavní cenu na soutěži tanečních formací.

Nemohla samozřejmě chybět ani pořádná soutěž o ceny. Všichni kupovali lístky, aby mohli vyhrát jednu ze skvělých cen od sponzorů akce. Po půlnoci proběhlo vyhlášení a všechny ceny byly předány šťastným výhercům. Velkou radost udělal dort s logem samotné akce, což se dalo poznat z toho, že u stolu výherkyň bylo neustále plno a všichni se dožadovali drobné ochutnávky.

Večer se pomalu chýlil ke svému konci, ale zábava rozhodně nekončila. Ještě ve dvě hodiny ranní byl parket neustále plný lidí, toužících si zatrsat se svým protějškem, kamarádem nebo kamarádkou. Nikomu se nechtělo domů. Všichni chtěli tančit, tančit a tančit...

qb2013-web-maly

Vše jednou končí, a tak skončil i náš první brněnský Queer Ball. Děkujeme všem hostům, že dorazili, bavili se a utvořili příjemnou atmosféru. Děkujeme všem sponzorům, že podpořili konání této akce, a také děkujeme vystupujícím, že se postarali o skvělou zábavu. Příští rok se na vás všechny opět těšíme.

 

Queer bál
To je bál!
Nikdo by se nenadál
Že se tolik „jiných" sejde
Aniž by se jiný bál!

Queer Ball
To je gól!
Kdopak by si pomyslel
Že gay s transkou tančit budou
Jako kuna se syslem!

Queer ples
Právě dnes!
Výskej, skákej do nebes
Nebo se jen tiše dívej
Či se spráskej jako pes!

Instagram

Facebook

Twitter

Linkedin

RSS